BOROVSKÁ DESÍTKA: trať 2016




POZOR! Změna trati:
Kvůli rekonstrukci cesty na Mantu je pro letošní ročník změněna první polovina tratě. Po startu z Náměstí se poběží Luční a Polní ulicí na Podstráň. Potom kolem hájenky na Synkův kopec. Zbytek trasy je nezměněn. Délka tratě i celkové převýšení zůstávají přibližně stjené.
trať Borovská desítka Podrobnější mapa trati

Délka:
10 km (úhrnné stoupání 167 m)
Start:
Náměstí Havlíčkova Borová
Cíl:
Fotbalové hřiště v Havlíčkově Borové
Popis trati:
Kvůli rekonstrukci cesty na Mantu je pro letošní ročník změněna první polovina tratě. Po startu z Náměstí se poběží netradičně Luční a Polní ulicí na Podstráň. Potom kolem Hájenky na Synkův kopec , kde je občerstvovací stanice. Přes Podhorskou louku a rybník Podhorák se běžci vrací zpět k Borové, kde Zeleného ulicí vběhnou spodem na hřiště. První zhruba třetina trati je vedena po lesní cestě, zbytek po asfaltové silnici. Prakticky celá trať vedena lesem, který v případě slunečného počasí poskytuje příjemný stín. Trať bude přehledně označena včetně kilometrovníků.
Výškový profil:
Výškový profil tratě

Provoz během závodu:
Až do 9. km vede trať komunikacemi, na kterých by se auta pohybovat neměla. Přesto je třeba dbát opatrnosti a dodržovat pravidla dopravního provozu. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat poslednímu kilometru, který vede obcí a v plném provozu!
Občerstvení:
Na 5. km je občerstvovací stanice s vodou. V cíli bude ihned po doběhu poskytnuta voda a ovoce, případně jiné nápoje či jídlo.
Časomíra:
Čipové měření závodu zajistí organizace Atletika UNI pomocí čipů, které se připevňují ke kotníku. Koberec na snímání času je pouze v cíli, na startu se časomíra řídí výstřelem. Prosíme proto běžce, aby objektivně odhadli svoje ambice a síly a podle toho se řadili na startu.
Traťové rekordy:
2015: Leoš Pelouch (SK Chotěboř) 0:34:04
2015: Nováková Lada (TJ Jisrka Havlíčkův Brod) 0:37:43